İstanbul’da Nereyi Gezmeliyim?

İstanbul’da gezi planınız bulunuyorsa, mutlaka gitmeniz gereken yer sayısı bir hayli fazla olacaktır. Bu alanlar arasında özellikle tarihe ilgi duyan bireyler tarafından ilk noktası Topkapı Sarayı oluyor.

İstanbul’da Neresi Gezilmeli?

İstanbul’a gidildiği taktirde mutlaka gezilmesi gereken yerlerin başında Ayasofya müzesi geliyor. Önce kilise, daha sonra camia ve en sonunda da müze olarak kullanılmaya başlanan yapının iki bin yıldan uzun olan ayakta kalma süresi de değerini gözler önüne seriyor. Pek çok restorasyon çalışması geçirmesi, bu çalışmaların her birinde aslına uygun olmasının sağlanması da değerini korumasını sağlıyor.

İstanbul’da gezilecek yerler arasında mutlaka yer ver vermeniz gereken mekanlardan bir tanesi olan Sultan Ahmet Camii de şehrin gözde yapılarındandır. İstanbul’da özellikle de daha önce boğaz görmemiş olan bireylerin ilgi gösterdiği İstanbul Boğazı ise şehrin simgesi haline gelmiştir. İki yakayı, iki kıtayı birbirinden ayırma özelliğine sahip olması da bu bölgenin önemini daha da özel bir hale getiriyor. İstanbul gezilecek yerler seçilirken bu noktaların da bulundurulması gereklidir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2018 Yeni Gezi · · yenigezi