Hatay’da Nereyi Gezmeliyim?

Hatay’da gezilecek yerler belirlenirken özellikle Saint Pierre Kilisesi’ne yer veriliyor. Hatay’da yer verilen modern mekanların yanı sıra, tarihin ve doğal ortamın yansıtılmasını sağlayan mekanlar da şehrin kültürünü yansıtmayı sağlıyor.

Hatay’da Nereye Gitmeliyim?

Hatay’da gezilmesi gereken yerlerin başında gelen yer olarak adını duyurmayı başaran Saint Pierre Kilisesi bünyesinde bir tarihe tanıklık edebilirsiniz. Hatay’a gittiğiniz taktirde mutlaka uğramanız gereken yarlar arasındaki varlığıyla dikkat çeken kilise, ayrıca Titus tüneli üzerinden geçecek şekilde yapılan rotayla şehrin tarihi yerlerini de gezmenizi sağlar. Hatay’ın sadece doğal mekanları değil, müzeleri de yoğun ilgi görüyor.

Nur Dağları, İskenderun olarak da isimlendirilmiş olan Hatay’ın değerini artıran doğal güzelliklerdendir. Hatay’da gezilecek yerler belirlenirken mutlaka müzelerin ve doğal mekanların aynı rota üzerinde bulundurulması gerekiyor. Bu sayede gerekli olan özeni göstermeye başlayabilir, özellikle de Hatay’da yapacağınız yolculuk için günübirlik planınıza Hatay Arkeoloji Müzesi’ni dahil edebilirsiniz. Şehrin tarihi, binlerce yıl boyunca çok fazla dinin ve mezhebin bir arada bulunması nedeniyle çok farklı şekilde gelişim göstermiştir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2018 Yeni Gezi · · yenigezi