Devasa Bir Gastronomi Şehri Gaziantep

Türkiye’nin kendine özgü birçok şehrinin olduğunu söylemek mümkündür. Örneğin bazı şehirler daha çok tatil mekanı olarak görülürken, bazları da ağırlıklı olarak termal bölgelerin olduğu yerler olarak görülür. Ancak öyle bir şehir var ki, kendi ismini adeta kendisi duyurmuştur. Gastronomi şehri olarak da bilinen Gaziantep, birbirinden lezzetli yemeklerin merkezi olarak görülüyor. Gaziantep içerisinde yer alan bin bir türlü yiyecek ve içeceklerin yoğun bir şekilde hazzına varmak istiyorsanız, aynı zamanda bu şehrin oldukça yakın olduğunu da söylemek mümkündür. Uçakla veya isterseniz otobüsle de rahat bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz Gaziantep, yolları en düzgün olan şehirlerden birisi olarak bilinir. Hem bol yeşillikli olması hem de kelle paçadan ızgara çeşitlerine kadar devasa bir gastronomi alanına sahip olması burayı eşsiz kılıyor.

Türkiye’den çok yoğun bir şekilde ziyaretçi almayı başaran Gaziantep, bu başarısını daha çok yemeklerine ve tatlılarına borçludur. Dünya çapında tanınan bir mutfağa sahip olmasıyla birlikte aynı zamanda tatlılarla da son derece meşhurdur.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2018 Yeni Gezi · · yenigezi