Akyaka’da Deniz Altı Güzelliği

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akyaka Mahallesi, başlı başına bir turizm efsanesidir. Denizin en muhteşem güzelliğini burada yaşayabilir, deniz altının bereketli coşkusunu minik teknelerle gezerek keşfe çıkabilirsiniz.

Akyaka, eskiden bir balıkçı mahallesi olarak biliniyormuş. Doğası, efsanevi güzelliği ve ikliminin keşfedilmesi ile turizmin odak noktalarından biri olmayı başarmış, cennet niteliğinde bir bölgedir. Gökova Körfezi’nin muhteşem açılımı olan Akyaka, Azmak gezintisi ile tüm turistlere muhteşem sunumlar yapıyor.

Azmak, bir yer altı nehri olarak biliniyor. Denize 20 m mesafede yer alan ve daire şeklindeki dar- derin yapısıyla minik tekne gezintilerini sunan Azmak, milli park alanı içinde yer alıyor. Kamp alanı bulunan Akyaka Milli Parkı, serin suların içinde kurulan masalarda yemek yeme keyfi sunarken, yer altı nehrinin tüm şahaneliğini sunuyor.

Sakartepe Seyir Terası, Akyaka Plajı, Çınar Plajı, Akçapınar, Akbük koyu, Sedir Adası ve Amazon bölgesi ile cennetsi güzellikler sunuyor. Ege’nin en şahane bölgesi Gökova Körfezi, tatil referansınıza ekleyeceğiniz muazzam bir tatil keyfi ve ekstra güzellikler katıyor.

 

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2018 Yeni Gezi · · yenigezi