Didim’de Antik Günbatımı

Aydın ilinin turistik ilçesi Didim, tarihi güzellikleri ve şahane deniz özellikleri ile medeniyetler boyunca turizmin odak noktalarından biri olmuştur. Akbük Koyu ve Güllük Körfezi ile Ege Denizi’ne sınır olan Didim, Türkiye turizminin büyük bir kısmını karşılar.

Milet Antik Kenti ve Milet Müzesi ile tarihi güzelliklerini sunarken, Altınkum Plajı ile bronzlaşmanın en keyifli alanını sunar. Apollon Tabiatı ile ihtişamı sunarken, Bafa Gölü Tabiat Parkı ile doğanın mucizevi görüntüsünü, sizi tazelemek ve enerji katmak için cömertçe sunar.

Priene Antik Kenti, Manastır Koyu, Sağtur Plajı, Büyük menderes Dalyanları, Diyma Antik Kenti ile muhteşem alanlar sunar. Özellikle Akbük, koyu ve plajı, şirin yaşam tarzı ile tatilcilerin vazgeçemedikleri bölgelerden biridir.

Ege Denizi’nin büyüleyici güzelliğini sunan Didim, tarihi Faustina Hamamı, Herakleia Antik Kenti ve Myus antik Kenti ile kültür, tarih, medeniyet ve sanatsal miras sunar. Denizin, güneşin ve altın sarısı kumların en cazip adresi Didim, 2018 yaz sezonu boyunca Dünya’nın hemen her kıtasından binlerce turiste ev sahipliği yapıyor.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2018 Yeni Gezi · · yenigezi