Efeler Diyarı Aydın!

Ülkemizin Ege Bölgesi’nde bulunan Aydın, Efeler Diyarı olarak da bilinmektedir. Her açıdan gelişmiş ve yaşama refahı yüksek olan bir şehir olan Aydın’ın Efeler Diyarı olarak bilinmesinin sebebi, Kurtuluş Savaşı zamanında günümüzde de hala ismi geçen Yörük Ali Efe gibi atalarımıza memleket olmasıdır.

Aydın gezilecek yer açısından oldukça zengin bir yerdir. Kuşadası, Didim gibi sahil kenarındaki ilçeleri her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Ayrıca Nazilli, Çine, Germencik gibi birbirinden güzel tarihi ve kültürel ilçeleri de bulunmaktadır.

Aydın tarihi sanat eserleriyle de ilgi çekmektedir. Aydın’a düzenlenen gezilerde özellikle Üç Gözler olarak da bilinen Tralles, Nysa Antik Kenti, Aphrodisias Antik Kendi, Zeus Mağarası, Güvercinada Kalesi ve Millet Tiyatrosu gibi tarihi yerlere öncelik tanınmaktadır.

Ege Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan Aydın, üniversitenin de açılması ile daha kalabalık ve aktif bir şehir haline gelmiştir. Eğer yolunuz düşerse mutlaka gezmenizi ve özellikle yol kenarında satılan incir ve zeytinlerin tadına bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2018 Yeni Gezi · · yenigezi