Azerbaycan Gezilecek Yerler

AZERBAYCAN

azerbaycan gezilecek yerler, Kardeş ülke olarak gördüğümüz Azerbaycan, güzel bir iklime ve güzel bir doğaya sahip olan bir ülkedir. Ancak maalesef içinde pek de fazla tarihi eser barındırmaz, çünkü yakın geçmiş dönemde birçok savaşa katılmış ve tahrip olmuştur. Bunun yanı sıra yine de gidip görülmeli, oranın da havası alınmalıdır. Bu hafta sizlere Azerbaycan Gezilecek Yerler hakkında detaylı rehberler sunacağız, ancak öncesinde il il önerilerde bulunalım. İlk olarak tabi ki Azerbaycan’ın başkenti olan Bakü’ye gitmenizi öneriyoruz. Bunun yanı sıra Sheki de yine Azerbaycan’da görülmesi gerekenler yerler arasında.

Azerbaycan Turistik Yerleri sadece yukarıda vermiş olduğumuz iki şehirler sınırlı değil. Ganja yine ülkenin en büyük üçüncü şehri olarak kabul edilirken Stepanakert de orta seviyeli şehirler arasında. Son olarak da Gishi’yi gezmenizi öneriyoruz; burada tarihi eserleri bulabilirsiniz. Azerbaycan Gece Hayatı pek de hareketli değildir, hatta ülkemizden biraz daha geriye kalmıştır. Gece kulübü ve bar anlayışından daha çok taverna ve meyhane anlayışı hüküm sürmektedir bu ülkede.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi