Bakü Gezilecek Yerler

baku

bakü gezilecek yerler, Ukrayna’dan sonra sınır komşumuz olan, aynı zamanda Kardeş Ülke diye tabir ettiğimiz Azerbaycan’ı tanıtmaya başlamıştık. İlk olarak Azerbaycan’da gezilmesi gereken şehirleri aktarmıştık, şimdi ise sıra bu şehirleri detaylı detaylı aktarmaya geldi. Bakü Gezilecek Yerler olarak ilk önerimiz Gobustan Rock Art’tır. Burası şehrin 60 kilometre kadar güneyinde yer alıyor ve insanlık tarihinin çok büyük detaylarına ev sahipliği yapıyor. Ondan sonra ise Baku Boulevard’ı gezin. Denizin kenarında olan bu bölgede alışveriş yapabilir, uzun saatler boyunca zaman geçirebilir ve eğlenebilirsiniz.

Bakü Turistik Yerleri tabi ki sadece yukarıdaki önerilerle sınırlı değil. Old City Baku, yani Bakü’nün şehir merkezi de mutlaka gezilmeli. Bizdeki Eminönü olarak değerlendirebiliriz, şehrin en eski bölgesidir. Heydar Aliyev Cultural Center da yine gezmeye değer, dönülmeden görülmesi gereken mekanlar arasında yer alırken son olarak da Flame Towers’ı öneriyoruz. Gece bu kulelerde yanan ışıklar senkronize bir şekilde Azerbaycan bayrağını dalgalandırır. Bakü Gece Hayatı pek de hareketli değil, ancak Azerbaycan’ın en iyisidir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi