Cennetten Bir Köşe: Yedigöller

Farklı bir gezi düşünenler için mükemmel bir yer olan Yedigöller sizi güzelliği ile adete büyüleyecek yerler arasında. Türkiye’nin en güzel milli parkları arasında bulunan Yedigöller Milli Parkı her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünerek gelen misafirlerini kendine hayran bırakmaya devam ediyor. 1965 yılında koruma altına alınan Yedigöller 1636 hektar alanı içine alıyor. Kuzeyden güneye sıralanmış yedi adet gölden ismini alan havzada bulunan göllerin isimleri Büyük göl, İnce göl, Derin göl, Sazlı göl, Serin göl ve Küçük göl olarak biliniyor.

Her Mevsim Ayrı Bir Güzellik

Yedigöller Mili Parkı içerisinde bulunan 236 çeşit bitki türü ile tam bir saklı cennet köşesi. Yeşilin ve sarının her tonuna sahip bitkiler ile adeta kartpostal gibi duran Yedigöller ülkemizde gezilecek yerlerin başında geliyor. Yedigöller içerisinde bulunan bungalov evlerde konaklama imkanı bulunurken aynı zamanda doğa severler için de 1 hektarlık çadır ve karavan alanı da ayrılmış. Mengen ve Bolu yolları üzerinden kolaylıkla ulaşılabilen Yedigöller özellikle sonbaharda ziyaretçi akınına uğruyor.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2020 Yeni Gezi · · yenigezi