Kazdağları’nı Gezip Görmek Ve Kamp Yapmak

Kazdağları mitolojik unsurlar barındırır ve bu da orada kamp yapmayı daha mistik hale getirmektedir. Kaz dağlarında kamp yapmak birçok tatilcinin gerçekleştirdiği bir eylemdir. Kaz dağları kamp alanları ikiye ayrılmaktadır. Bunlar Kaz Dağı Milli Parkı ve Özel Kamp Alanları’dır. Kaz dağları hem Balıkesir hem de Çanakkale’de bulunmaktadır. Yani iki şehri birleştirme özelliği vardır. 1993 yılında Milli park ilan edilmiştir. Bu ilanla birlikte koruma altına alınmıştır. Kaz dağlarında zarar verecek her tülü eylem yasaktır. Kamp ateşi de dahildir. Kaz dağlarının 3 zirvesi bulunmaktadır. Bu zirvelerin adı Karataş, Baba ve Sarıkız’dır. Rehbersiz bölgeye giriş yapılamamaktadır. Park içerisinde belirlenen yerler dışında çadır ve karavana izin verilmemektedir.

Özel Kamp Alanları ve Kaz Dağları

Milli parkta sınırlı bir sistem olduğu için özel kamp alanları tercih edilebilir. Kaz dağları koruma altına alındığı için oldukça dikkatli tavır sergilenmektedir. Doğal ahengi ve yapısı bozulmamaya çalışılmaktadır. Bazı özel kamp alanları da şunlardır. Endes kamp alanı, Akeleos Kamp Alanı, Hızır kamp alanı vb. gibidir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2020 Yeni Gezi · · yenigezi