Farklı Görüntüsüyle Türkiye’nin Maldivler’i Salda Gölü

Salda gölü Burdur’da bulunmakla birlikte eşsiz görüntüsüyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Eğer Antalya gibi yerlere gidiliyorsa ya da yanından geçiliyorsa uğranması gereken yerlerdendir. Tur ayarlayarak Burdur’a gitmek ya da sadece Salda Gölü için tur ayarlamak gerekmez. Serinlemek isteniyorsa iyi bir yol durağıdır. Farklı görüntüsü etkisi altına aldığından ayrılmak da istenmeyebilir. Akşamları serin olabilmesi sebebi ile yazın yapılacak yolculuklar için serinletici bir durak olacaktır. Göl kıyısı gezildikten sonra farklı bir deneyim yaşamak için 7 numara olan kıyılar gezilebilir. Burada işletmeler yoktur ve yalın kendi halindedir.

Salda Gölü’nde Yapılabilecekler

Salda Gölü bisiklet sürmeyi seven insanlar için birebir bir yerdir. Muhteşem mavi görüntüsü ile birlikte sürülecek bisiklet huzurlu bir gün sağlayacaktır. Bu keyifli bisiklet sürüş sonrası gün batımını izlemek başka bir aktivite olabilir. Salda’nın kendine has mavisi ile gökyüzünün değişen bulut hareketleri ile mükemmel bir ahenk oluşabilmektedir. Salda’da suya girilebilmekte ancak halkı belli bir mesafeye kadar ilerlemektedir. Her sene olan boğulma vakarlı vardır. Ve halkı Salda Gölü’nün kişiyi kendine çektiğine inanmaktadır.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2020 Yeni Gezi · · yenigezi