İzmir’i Daha Da Güzelleştiren Tatil Yeri Şirince

Şirince dar ve uzun sokakları kasaba havasındaki hali ile bir günlük rahatlama için ideal olan yerlerdendir. Eğer tatil için fazla zaman yoksa ve birkaç günlük bir yerlere gidelim deniyorsa Şirince tam da böyle bir yerdir. Nisan ve mayıs ayları gezmek için idealdir. İzmir’in her daim ılıman olan havası bu aylarda ne serinidir ne de kavurucudur. Şirince’nin eski evlerinin yanında yürümek bile huzur vermektedir. Bol bol anı biriktirebilecek olan bu yer de aynı zamanda hatıra olarak köylülerin yaptığı birçok şey satın alınabilir. Doğal ürünlerin satışı ve el işlerinin bulunduğu bu alışverişten memnun kalınacaktır.

Şirince’de Yapılabilecekler

Eğer şaraba ilgi varsa Şirince’nin özel şarapları deneyim edebilirsiniz. Şarap mahzenlerin de tadım yapılabilir. Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Kilisesi buraya oldukça yakındır. Farklı bir atmosferi görmek tarihi anlayabilmek için bu yerlere de mutlaka gidilmelidir. Eğer heyecanı ve aksiyonu seviyorsanız da Şirince’nin yakınında olan Efes’te uçaktan atlama yapabilirsiniz.

 

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2020 Yeni Gezi · · yenigezi