Medeniyet Şehri Eskişehir ve Tatil

Öğrenci şehri olarak bilinen Eskişehir her daim cıvıl cıvıl olmakla birlikte gezilecek yeri de çoktur. Şehir turu yaparken bisiklet kullanılabilir. Ya da küçük bir motor alınıp rahatça dolaşılabilir. Eskişehir’in lezzetli yiyeceklerinden de yenilebilir. Çibörek, Balaban Kebap ve Met helvası ile yediğiniz an size mutluluk verecek lezzetlerdendir. Eğer boza seviyorsanız bayılacağınız bozası sevmiyorsanız da mutlaka tatmanız gereken boza vardır. Sezova Park ile oldukça meşhur olan Eskişehir görenlerin Türkiye’de böyle bir yer var mıymış demesine sebep olmakla birlikte gerçeküstü bir görünümü vardır.

Gezilip Görülecek Yerler

Eğer daha doğal ve tarihi yerleri de gezmek isterseniz Frig vadisi Eskişehir’de beklemektedir. Tarihi havası ve kamp bile yapılabilecek olan bu yer farklı anlar yaşatacaktır. Gondol’a da bineyim denirse Adalar ve Porsuk Çayı bunu için mükemmel bir seçimdir.  Ancak gondol turu yapmak için bahar ve yaz aylarında gitmek gerekmektedir. Müze de gezilmek isteniyorsa Odunpazarı Modern Müze Eskişehir’in önemli müzelerindendir. Modern ve çağdaş sanatları insanlara sergileyen bu müzenin tasarımı da ünlü Japon mimarlık ofisi KKAA tarafından yapılmıştır.

 

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2020 Yeni Gezi · · yenigezi