Eskişehir’in Harika Lezzeti Balaban Köfte

İç Anadolu’nun incisi son yılların gözdesi adını yalnız Türkiye’de değil dünyada duyuran ve dünyanın en mutlu şehri seçilen Eskişehir. Eskişehir her geçen yıl çok daha fazla turisti konuk ediyor, günlük nerede ise 100 binlerle anılacak rakamlarda günlük turizm hareketliliğinin yaşandığı şehir damak tatları ve mutfak kültürü ile de unutulmaz saatler yaşatıyor.

İşte Eskişehir’in çiğböreğini aratmayan tadı Balaban Köfte. Eskişehir köylerinin lezzeti ama turizmin canlanması ile kentte ki tüm restoranların menüsünü süsleyen Balaban Köfte yapmak çok kolay. Herkes yapar elbette ama Eskişehir’de bıraktığı o lezzeti bırakır mı bilinmez, siz tarifi alın ama ilk anı Eskişehir’de yaşayın.  Tırnak pideler et suyu ile bir güzel ıslatılır, çırpılan yoğurt ve nefis köfteler pidelerin üzerine dizilir, domates sos ve mis gibi kokan tereyağı olmazsa olmazdır. Eskişehir’in yerel lezzeti olan meşhur Balaban köftesinin döküm ütü ile üzerine basılarak pişirildiğini duydunuz mu?  Eskişehir’e gidip yemeden dönmeyeceğiz balaban köfteyi iki tabak yedikten sonra yürümeyi unutmayın.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2020 Yeni Gezi · · yenigezi