Dhaka City Gezilecek Yerler

dhaka_city

dhaka city gezilecek yerler, Asya’yı baştan sona anlatmaya devam ediyoruz. Geride bıraktığımız gün Bangladeş’i tanıtmaya başlamıştık, ilk şehirleri olarak da Dhaka City’yi seçmiştik. Dhaka City Gezilecek Yerler adına ilk olarak Liberation War Museum’u öneriyoruz. Yakın tarihin bölgesel savaş izlerini en iyi burada görebilirsiniz; ayrıca Bangladeş’in kültürel tarihine ilişkin detaylar da göze çarpıyor. Müzenin etrafındaki sahaflar da yine ziyaret etmeye değer. Buranın yanı sıra National Parliament House, yani ülkenin yönetildiği yer ziyaretçilere açık. Burayı da ziyaret edilecekler listesi arasına alırsanız pişman olmazsınız; oldukça büyük olduğunu dipnot şeklinde ekleyelim.

Dhaka City Turistik Yerleri tabi ki sadece yukarıda vermiş olduğumuz iki mekanla sınırlı değil. Hatir Jheel şehrin en çok zaman geçirilen bölgelerinden bir tanesi, önemli bir meydan ve aynı zamanda nehir kıyısıdır. Shahid Minar da yine şehre gidince uğramanız ve keyfini çıkarmanız gereken yerler arasında kendine yer bulurken son olarak listemize Bangabandhu Sheikh Mujibur Rahman Novo Theatre’ı da ekleyelim. Dhaka City Gece Hayatı bazı mekanlarda beklenenden daha da eğlencelidir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi