Eskişehir’de Nerelere Gidilir

İç Anadolu’nun en gelişmiş şehirleri içinde olan Eskişehir, aynı zamanda ülkemizin en modern kentlerinden birisi. Oldukça eski bir geçmişe sahip. Son dönemde birçok tur şirketinin en fazla organizasyon düzenlediği yerler arasında bulunmakta. Şehrin Odunpazarı adındaki merkez ilçesi, tarihi Osmanlı evleri ile dikkat çekiyor. Bundan birkaç sene önce yapılan restorasyon çalışmaları ile yeni bir kimlik kazanan bu bölge, yerli ve yabancı ve turistlerin akınına uğruyor. Aynı bölgede birçok türbe de yer almakta. Kurşunlu Külliyesi ise burada yer alan ve Osmanlı Devleti’nin son döneminde inşa edilen bir yapı. Birçok değişik etkinlik için kullanılabiliyor.

İlkçağa kadar uzanan bir tarihi olan kentin Frigya Vadisi olarak bilinen bir bölgesi var. Eski Frig dönemine ait olan birçok eser burada yer almakta. Tarihe meraklı olanların mutlaka görmesi gereken bir yer. Seyitgazi ise tam anlamı ile bir açık hava müzesi. Buna ek olarak Türk şiirinin büyük ismi Yunus Emre’nin türbesini ve doğduğu köyü de ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2019 Yeni Gezi · · yenigezi