Etiyopya Gezilecek Yerler

etiyopya

etiyopya gezilecek yerler, Afrika turumuza devam ediyoruz. Bugün de sizlere Etiyopya’yı tanıtacağız. Çok fazla tarihi mekana ev sahipliği yapmayan, bunun yanı sıra doğal güzelliğiyle ön plana çıkan Etiyopya’nın kültürü çok geniş ve eskidir. Yerli halklar halen teknolojiden uzak bir halde yaşarken ülkenin yüzyıllar boyunca Avrupalı simsarlar tarafından yağmalandığını, halen bu durumun devam ettiğini de vermiş olduğumuz bilgiler arasına ekleyelim. Etiyopya Gezilecek Yerler adına ilk olarak Addis Ababa’yı öneriyoruz sizlere. En fazla gezilecek yeri burada bulursunuz ve cidden gittiğiniz yerler sizi etkileyecektir. Buranın yanı sıra Lalibela da yine gezilmesi gereken şehirler arasında bulunuyor; ancak diğer yerlere oranla daha kurak bir iklim ve doğaya sahiptir.

Etiyopya Turistik Yerleri sadece yukarıda belirtmiş olduğumuz iki şehirle sınırlı değil tabi ki. Gonder yine az ama öz illerden biri olarak dikkat çekerken Axum’a da mutlaka uğramanızı öneriyor, son olarak da Harar’a gitmeniz gerektiğini düşünüyoruz. Etiyopya Gece Hayatı yerine yerel kabilelerin gecelerine katılmanız hem daha keyifli hemde oldukça ilginç bir deneyim olacaktır.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi