Fransa’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Fransa dendiği zaman aklımıza ilk gelen yer Paris’tir. Paris, yalnızca Fransa için değil, dünyanın romantizm başkenti olarak da bilinen Batı Avrupa’daki en önemli yerdir.

Marsilya, güneydoğu Fransa’da bir liman kentidir. 2013 Avrupa Kültür Başkenti, Fransa’da Akdeniz kimliğini en çok düşünen şehir olarak seçilmiştir. Fransa’nın en büyük ikinci şehri, çarpıcı Roma kalıntıları ve ortaçağ mimarisi ile donatılmış bir şehirdir.

Marsilya ve Paris’te konaklayarak Rhone merkezini ve başkentini görmeniz gerekir. UNESCO’nun dar sokaklarının Dünya Lyon Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yerini almıştır.

Strazburg’da Avrupa’nın simgesi olan Alsatian, ülkenin doğusunda bulunan kuzey bölgenin başkentidir. Şehir, 1988’den beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndedir. En önemli ve tarihi şehirler arasında yer alan Fransa, Almanya sınırında düzenlenecek çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Avrupa Parlamentosu’na ev sahipliği yapmış ve Avrupa’nın başkentinin adını taşımaktadır.

Fransa’nın Bask bölgesi olan Biarritz, İspanya’dan birkaç kilometre uzaklıktadır. Dev okyanus dalgaları ve çok fazla rüzgar alan bir yerdir. Özellikle yaz aylarında giderek denizin, muhteşem plajların ve güneşin tadını çıkarmaları önerilir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2019 Yeni Gezi · · yenigezi