İngiltere’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Londra Kalesi

Londra’nın başkenti, Thames Nehri’nin İngiltere’deki en tarihi ve turistik destinasyondaki en merkezi konumu yapısı olarak kabul edilir. Kral William I tarafından 1078 yılında yaptırılan şaheser, duvarları ve kuleleriyle mükemmel bir tasarıma sahip. Burası aslen bir askeri savunma kalesi olarak inşa edilmiş olsa da, bir hapishane, bir cephanelik, bir hazine, bir gözlemevi vb. mantığı ile de kullanılmıştır. Başkentin sembolü haline gelen Londra Kalesi, her yıl yüzbinlerce turisti kendine çekiyor.

Westminster Sarayı

  1. yüzyılda inşa edilen Westminster Sarayı, 1.100 odaya sahiptir. Avam Kamarası ve Lordlar Kamarası ülkedeki en değerli saraydır. UNESCO Dünya Mirası Listesi mimarisinden etkilenmiştir. Westminster Sarayı, Londra’daki en ikonik bina olarak kabul edilir.

British Müzesi

Londra’da bulunan müze, insanlık tarihi sanatına ve kültürüne adanmıştır. Müzenin koleksiyonları, dünyanın dört bir yanından yaklaşık 8 milyon eser içermektedir. 250 yılı aşkın bir süredir sürekli büyüyen müzede, eski zamanların sergileri, nümismatik kalıntıları, madalyonları ve çizimleri ilgi çekicidir.

Buckingham Sarayı

Saray, neoklasik mimariye göre 1703 yılında inşa edilmiş ve Buckingham Dükleri adına inşa edilmiştir. 77 bin metrekarelik geniş bir alana sahip olan Buckingham Sarayı, 24 metre yüksekliğe sahiptir. Aynı zamanda, başkentte dünyaca ünlü olan en görkemli yapılardan biri olan İngiliz kraliyet ailesinin yerine geçmiştir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2019 Yeni Gezi · · yenigezi