Norveç’te Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Bergen, Norveç’teki en büyük ikinci şehirdir. Ortaçağ’dan günümüze kadar gelmiş bir liman kenti olan Bergen, ülkenin tüm özelliklerini içeren küçük bir Norveç şehridir. 2004 yılında, Avrupa’nın en gizli dört başkentinden biri olarak seçilmiştir.

Oslo, Norveç’in başkenti ve en kalabalık yerleşim yeridir. Oslo, fiyortlardan, ormanların üçte ikisinden, parklardan ve yeşil alanlardan ve ayrıca birkaç saatlik gün batımı ve doğum günlerinden oluşan bir şehirdir. Modern, dinamik ve ilgi çekici bir şehir olan Oslo, 50 müzesi, tarihi binaları, sanat galerileri, heykel parkları ve konser salonları ile Norveç’in kültürel başkentidir.

Alesund, Norveç’in Sunnmore bölgesindeki bir liman kentidir. Mimarisiyle tanınan, kuzeybatı fiyortları ve Norveç’in batı kıyılarındaki Alpler’in kapısıdır. Alesund muhteşem bir manzaraya sahiptir.

Geiranger, Norveç’in Alesund şehrinde küçük bir turizm kasabasıdır. UNESCO Dünya Mirası olarak bilinen ve güzelliği ile tanınan Geiranger, İskandinavya’da seyahat etmek için en güzel yer olarak bilinir. Geiranger, Norveç’in batı kıyısındaki en büyük fiyortları olan Norveç’in en büyük ikinci fiyortudur.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2019 Yeni Gezi · · yenigezi