Gezmeniz Gereken Şehirler Listesine İzmir’i Kesinlikle Ekleyin

İzmir tatil bölgesi olarak ülkemizde bilinir. Ülkemizde her sene hem yerli hem de yabancı birçok turist İzmir ili sınırları içinde bulunan tatil bölgelerinde tatillerini yapıyorlar. Ancak İzmir sadece tatil bölgeleriyle değil merkez bölgesiyle de son derece gezilesi bir şehirdir.

Kısa Bir İzmir Turuna Ne Derseniz?

İzmir iline ilk kez gidiyorsanız o halde ilk olarak turunuza Konak Meydanından başlamanız gerekiyor. Bu kentle özdeşleşen Saat Kulesini de Konak ilçesinde görebilirsiniz. Ardından da o bölgede bulunan peynirli domatesli meşhur kumruyu da yiyiniz.

Ardından da İzmir ilinin en hareketli bölgesi olan Kemeraltı Çarşısına da uğrayabilirsiniz. Osmanlı İmparatorluğu döneminden beridir var olan bu tarihi çarşı içerisinde camii çeşme ve havra bulunuyor.

Tarihi çarşıdan çıktıktan sonra Eşref Paşa Caddesi boyunca yürüyün ve karşınıza Agora Antik Kenti çıksın. Burası dünyanın en büyük agoralarından birisidir.

Sonrasında ise Alsancak ilçesinde bulunan Gül Sokak ve Kıbrıs Şehitleri Caddesi kesinlikle gezmeniz gereken en hareketli yerlerdendir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2018 Yeni Gezi · · yenigezi