Hafta Sonlarınızı Abant Turu İle Renklendirin

Ülkemizin Bolu ili sınırları içerisinde yer alan Abant Gölü, Bolu’ya yaklaşık olarak 30 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Abant Dağları üzerindeki arazi kaymaları ile oluşan set gölü, deniz seviyesinin 1328 metre üzerinde yer almaktadır. 17 metre derinlikteki göl, toplamda 900 metre civarındadır.

Dağların göl ile buluşması sayesinde harika bir manzaraya sahip olan Abant Gölü’nün çevresinde pek çok pansiyon ve otel bulunmaktadır. Böylece çevre il ve ilçelerden Abant Gölü’ne sürekli olarak turlar düzenlenmektedir. Bu turlara katılarak yeşilin mavi ile buluştuğu bu doğa harikasını görüp, güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Abant Gölü’nün tarihçesine bakarsak 19.yüzyılın ikinci yarısında bölgeye Kafkas göçmenlerinin geldiği görülmektedir. Öncesinde ise bölgenin konumu gereğince, pek çok uygarlık bu alanda yaşamını sürdürmüştür. Hatta bölgenin tarihinin M.Ö 5000’lere kadar uzadığını söyleyebiliriz. Yani bölge sadece tabiat açısından değil tarihi ve kültürel açıdan da büyük bir öneme sahiptir. Eğer daha önce gitmediyseniz, bir şekilde yolunuzu düşürüp bu güzel bölgeye gitmenizi tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Giri to post comment.

Copyright © 2018 Yeni Gezi · · yenigezi