Haftasonlarınızı Ayvalık İle Güzelleştirin!

Yaz aylarında tatil için Ege’yi seviyorsanız eğer, Ayvalık en doğru rotalardan bir tanesidir. Serin havası, sakin ve huzurlu yaşantısı ise güzel zaman geçirmek isteyenler tarafından çok fazla tercih edilir. Balıkesir’in Ege Bölgesi’ndeki ilçesi olarak karşımıza çıkar. Son dönemde turistik mekanları sayesinde daha çok popüler hale gelmeye başlamıştır.

Türkiye’nin en çok talep gören turizm merkezlerinden biri olan Ayvalık içerisinde gezilebilecek noktalar ise, Cunda, Sarımsaklı plajı, Bedavut plajı, Şeytan sofrası, Taksiyarhis Kilisesi olarak karşımıza çıkar. Tarihi yapıların fazla olduğu bölgede zamana yolculuk yapabilirsiniz. Zeytin üretimi açısından da verimli noktalardan biridir.

Popüler tatil mekanları dışında daha sakin zaman geçirmek istiyorsanız eğer Ayvalık son derece doğru seçeneklerden biridir. Temmuz ya da Ağustos aylarında bile daha az yoğun olan bölgede konaklanabilecek otellerin sayısı da fazladır. Özellikle Cunda Adası içerisinde yer alan butik oteller değişik dekorasyonları ve farklı konseptleriyle dikkat çeker. Ekonomik bir tatil yapmak istiyorsanız eğer avantajlıdır. Son dönemde popüler hale gelmesi nedeniyle fiyatlar artsa da diğer tatil beldelerine göre daha uygundur.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2019 Yeni Gezi · · yenigezi