İstanbul’a En Yakın Cennet Merkezlerden Biri: Sapanca!

İstanbul’da yaşıyor ve haftasonları kaçamak yaparak güzel vakit geçirmek istiyorsanız eğer en doğru seçeneklerden bir tanesi Sapanca olarak karşımıza çıkar. Doğanın ve yeşilinin iç içe olduğu belirtilen merkezde sakin zaman geçirebilirsiniz. Sakin ve huzurlu yerleri sevenler açısından mutlaka ziyaret edilmesi gereken noktalar arasındadır.

Sakarya’ya bağlı olan Sapanca içerisinde birbirinden farklı oteller, butik konaklama noktaları ve spa merkezleri yer alır. Şehrin gürültüsünden ve kaosundan kaçmak isteyenler açısından sıklıkla talep görür. İstanbul’a olan uzaklığı yaklaşık olarak 134 km şeklinde belirlenmiştir. Natürköy seyir terası, Rüstem Paşa Camii, Ormanya ve Sapanca Gölü mutlaka görülmesi gereken yerlerden bazılarıdır.

Herkesin bütçesine hitap edebilecek otel seçenekleri olduğu için konaklamak basittir. Doğa içerisinde keyifli ve huzurlu vakit geçirmenize zemin hazırlanır. Özellikle yaz aylarında havası ve nem oranının düşük olması nedeniyle popülerliği artar. Sapanca gölü kenarında bisiklet ile gezerken aynı zamanda temiz havanın da tadını çıkarabilirsiniz. Sakin rotaları sevenler açısından oldukça avantajlıdır.

Yorum Yap

Giri to post comment.

Copyright © 2019 Yeni Gezi · · yenigezi