İstanbul’da Muhakkak Gezmeniz Gereken Tarihi Mekanlar

İstanbul imparatorluklara ev sahipliği yapmış olan bu güzel şehir kapsamında görülmeyi bekleyen birçok alan sizi bekliyor. En kısa süre içerisinde yüksek verimlilik ile gezinizi tamamlamak için plan oluşturmanız her zaman daha mantıklı olacaktır. Gezi aşamasında sorunsuz bir biçimde sürecin devam ettirilmesi için navigasyon size gerekli olan tüm imkanı anlık olarak sunacaktır!

Topkapı Sarayı Sizi Bekliyor!

İstanbul’da ziyaret edilmeden dönülmemesi gereken alanların başında kesinlikle Topkapı Sarayı geliyor. 3 kıtaya hakim olmuş olan bir imparatorluğun merkezi olan bu sarayı gezerken ihtişamlı işlemelerden mimari detaylara kadar her noktanın sizi direkt olarak etki altına alacağının da belirtilmesi gerekmektedir.

Kariye Müzesini İhmal Etmeyin!

Mozaiklere karşı özel bir ilginizi bulunuyorsa geçmiş senelerde hem kilise hem de cami olarak hizmet vermiş olan bu tarihi alanı ziyaret etmeden geçmemeniz gerekiyor. Müze Kart aracılığı ile buraya ücretsiz bir biçimde erişim sağlama fırsatını elde edebilirsiniz. Hz. İsa ve Hz. Meryem’e dair birçok farklı sahnenin resmedildiğini bu alanda görebilirsiniz.

Comments

comments

Yorum Yap

Giri to post comment.

Copyright © 2019 Yeni Gezi · · yenigezi