Kış Aylarının En Güzel Yemeği Geleneksel Çorbalar

Türkiye’nin geleneksel mutfak kültürü açısından zengin olmasının nedenlerinden biri de dört mevsimin yaşanıyor olmasıdır. Bu mevsimsel döngü sayesinde, her mevsime uygun yemekler, çorbalar sofralarda yerini buluyor. Anadolu’dan Ege’ye Ege’den doğu taraflarına uzanan bu kültürel yemek alış verişi sayesinde, birçok lezzetle tanışma imkanı da bulabiliyoruz.

Anadolu’dan Geleneksel Çorbalar

Analı kızlı çorbasıyla bilenen Anadolu lezzetleri, diğer ilginç geleneksel yemekleriyle de tanınmakta. Özellikle mantı çorbası olarak bilinen yemeklerden biri olan Mantının nohutla birlikte salçalı suda sunulduğu bu çorba ilginizi çekebilir. Kekik ve karabiberle birlikte sunulan sıcak içeceklerden biri olan mantı çorbasını denemek için Adana’da sıradan bir lokantaya girebilirsiniz. Daha sonra Antep’in Alaca çorbasıyla tanışabileceğiniz Türkiye’de bol acılı ve kışın dinç kalmanızı sağlayacak lezzetli çorbalardan biridir. Hamur çorbası olarak da bilinen Arabaşı çorbası da ilgin lezzetlerimiz arasında bulunuyor. Yozgat çorbası olarak bilinen bu lezzeti Ankara ve İstanbul gibi yerlerde de bulabilirsiniz. Farklı lezzetleri sevenler için güzel bir çorba olabilir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2019 Yeni Gezi · · yenigezi