Luxor Gezilecek Yerler

luxor

luxor gezilecek yerler, Mısır’da tarihi, mistik ve mitolojik yerleri görmek istiyorsanız Kahire’ye ya da başka şehre geçmeden önce ilk olarak Luxor’a gitmeniz gerekiyor. En büyük krallıklar burada kurulmuş ve insanın tüylerini ürperten sanat eserleri bulunuyor. Luxor Gezilecek Yerler adına ilk olarak sizlere Luxor Müzesi’ni öneriyoruz. Burada diğerlerine nispeten daha küçük eserleri görerek iştahınızı kabartabilir, ardından büyük yerlere geçebilirsiniz. Karnak Tapınağı da mutlaka bir sonraki durağınız olmalı. Özellikle gece saatlerinde devreye giren ışıklandırmanın büyüleyici olduğunun altını çizelim.

Luxor Turistik Yerleri tabi ki sadece yukarıda vermiş olduğumuz iki mekanla sınırlı değil, tarih gezisine devam ediyoruz. Medinat Habu Tapınağı şu anda ne denli sadece kalıntılar halinde olsa da gezilmeye değer. Luxor Tapınağı yine mutlaka uğramanız gereken yerlerden biri olarak dikkat çekiyor. Son olarak da önerilerimiz arasına Krallar Vadisi’ni final olarak ekleyelim. Belki de aradığınız tüm her şeyi burada bulabileceksiniz. Luxor Gece Hayatı şehrin merkezinde oldukça hareketli ve heyecanlıdır.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi