Makedonya Gezilecek Yerler

makedonya

makedonya gezilecek yerler, Dünya turlarına devam ediyoruz. Bu sefer de yine yakın bir memlekete gidiyoruz: Makedonya. Zamanında Osmanlı İmparatorluğu himayesinde olan bu topraklarda halen yüz binlerce Türk yaşamakta ve bizlerden orada sayısızca eser kalmış. Makedonya Gezilecek Yerler adına ilk olarak Skopje’yi öneriyoruz sizlere. Buranın tarihi eserleri kadar doğası da sizleri büyüleyecektir. Ülkede çok fazla nehir ve kayalık vadi bulunmaktadır; bu da tam Orta Avrupa yapısını gözler önüne seriyor. Skopje’nin yanı sıra Ohrid de yine mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

Makedonya Turistik Yerleri sadece yukarıda vermiş olduğumuz iki şehirle sınırlı değil tabi ki; yakın zamanda bu şehirleri detaylı olarak da aktaracağız sizlere; ancak şimdilik şehir isimleri veriyoruz. Krusevo Makedon yaşamını tam anlamıyla size gösterebilecek belki de tek şehirdir. Bitola da yine görülmesi gereken şehirler arasına kendini sokmayı başarırken bu listeye son olarak Strumica’yı da ekleyelim. Makedonya Gece Hayatı bazı şehirlerde fazla eğlenceliyken bazı şehirlerde hüzne bile neden olabilir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi