Tunus Gezilecek Yerler

tunus

tunus gezilecek yerler, Osmanlı Devleti döneminde bizim topraklarımız arasında da yer almış olan Tunus’a konuk oluyoruz bu sefer, yolumuz oraya düşüyor. Afrika kıt’asının en kuzey kısmında bulunan ülke çöl iklimine sahip; yani pek fazla doğa turuna çıkamayacaksınız deveyle çölleri gezmek dışında. Ancak Tunus tarihi açıdan adeta gizli bir hazinedir. Tunus Gezilecek Yerler adına sizlere ilk olarak Bardo Müzesi’ni öneriyoruz. Burası bir sanat müzesidir ve Tunus’ta ilk gezilmesi gereken yerdir; fotoğraf çekme konusunda sıkıntı yaşatmamaları da ayrı dikkat çeken bir detay. North Africa American Cemetery and Memorial mezarlığını da mutlaka görmelisiniz.

Küçük bir ülke olan Tunus için önerilerimiz sadece yukarıdakilerle sınırlı değil. Tunus Turistik Yerleri arasına mutlaka Medina of Tunis’i de katmalıyız. Burası Eminönü tarzında bir yerdir. Hem birçok dini mekan bulabilir, hem alışveriş yapabilir, hem geleneksel yemekleri tadabilir hem de yürüyüş yapabilirsiniz. Zitouna Mosque ülkenin en büyük ve önemli camileri arasında yer alırken son olarak listemize Kelibia’yı da ekleyelim. Tunus Gece Hayatı pek hareketli ve eğlenceli değildir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi