Meksika’da Gezilebilecek Yerler

Türkiye’den Meksiya’ya turistik seyahat için gitmek isteyen herkese uygun birbirinden güzel yerler bulunuyor. Bu yerlerin sadece doğal güzelliklerinin bulunmaması, tarih açısından da bilgi edinilebilmesine imkan tanıyor. Meksika’da gezilebilecek yerler denildiğinde akla ilk olarak Coba adı verilen harabe geliyor. Kültürün görülebilmesi ve o bölgede bulunan ilk tapınaklardan haberdar olunabilmesi açısından son derece başarılı bir şekilde korunmuştur. An itibariyle arkeolojik amaçlara sahip kişilerin ve şnorkelle yüzmek isteyenlerin uğrak noktası haline gelmiştir. Xel-Ha Park Meksika genelinde değerlenen ve yüzmek isteyen herkesin mutlaka görmesi gereken bölgelerden bir tanesidir. Park olarak hizmet verilen ve şnorkelle yüzme imkanı sunulan bölge arkeolojik sit alanı olarak belirlenmiştir.

Meksika’da Gezilebilecek Yerler

Meksika Seyahati Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Meksika seyahatlerinin sürdürülebilmesi ve şehirde bir tur planı yapılabilmesi için hayvanat bahçeleri, müzelet, katedraller ve kaleler gezilebilir. Tapınaklar açısından da zengin olan ülke, çok gösterişli tapınaklarıyla dikkat çekiyor. Meksika’da gezilebilecek yerler arasında Historic Center of Mexico, Mexico City Metropolitan Katedral, National Palace, Xcaret ve Tulum olarak tanımlanabilir. Frida Kahlo Museum Meksika bünyesindeki en şık müzelerden bir tanesidir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2017 Yeni Gezi · · yenigezi