Viyana Gezi Rehberi

Avusturya’nın başkenti olan Viyana Orta Avrupa’nın en zengin şehridir. Olağanüstü coğrafi konumu, büyüsü ve zengin tarihi geçmişi ile dünyanın yaşanabilir şehirleri arasında bulunur. Yüzyıllardır Batı Avrupa ve Doğu arasında bir kapı olan Viyana; sarayları, müze ve sanat galerileri, meydanları, caddeleri ve kiliseleri ile görülmeye değer olağanüstü bir yerdir.

Görülmesi Gereken Yerler

Tarihin yaşadığı şehir olarak bilinen Viyana; Avrupa sanatının ve kültürünün başkentidir. Hofburg Sarayı; başta Habsburg Hanedanı olmak üzere, Avusturya’nın en güçlü ve zengin ailelerine ev sahipliği yapmıştır. Schönbruun Sarayı; 1400 adet odası bulunan ve oldukça ihtişamlı bir görünüme sahip olan bir saraydır. Belvedere Sarayı; Van Gogh gibi önemli ressamların eserlerinin sergilendiği bir saraydır. Sarayda ayrıca Ayrıca Ortaçağ dönemine ait sanat eserleri de bulunmaktadır.

Viyana Gezi Rehberi

Aziz Stefan Katedrali; Viyana’nın en önemli gotik binası ve başpiskoposun kilisesidir. 137 metre yüksekliktedir. Viyana Devler Opera Salonu; dünyanın en büyük ve olağanüstü tiyatrolarından biri olmakla birlikte, Fransız mimarisinin bütün özelliklerini taşımaktadır. 2211 seyirci ve 110 müzisyeni ağırlayabilen salon, duvar işlemeleri ile göz doldurmaktadır.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2017 Yeni Gezi · · yenigezi