Varşova Gezi Rehberi

İkinci Dünya Savaşı sırasında yerle bir olan ve Sovyet İktidarı döneminde yeniden inşa edilmiş bir şehir olan Varşova; Polonya’nın başkentidir. Kültür, tarih ve sanat kentidir. Polonya’nın en turistik şehirlerinden biri olma özelliğine de sahiptir. Avrupa’nın da kültürel ve tarihsel olarak en önemli şehirlerinden biri olan Varşova’da bulunan birkaç yapı UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde koruma altındadır.

Varşova Gezi Rehberi

Görülmesi Gereken Yapılar

Polonya’nın geçmişini simgeleyen kültürel dokusu, mimari eserleri ve modern yapısı ile gezilmesi gereken Avrupa şehirlerinin başında gelen Varşova; modern ve klasik unsurları bir arada bulunduruyor. Eski Şehir Merkezi denilen bölge; şehrin en can alıcı noktalardan biridir. Kültür ve Bilim Sarayı; ülkenin en yüksek yapısı olma özelliğine sahiptir ve 42 katlıdır. Yüksekliği ise 230,5 metredir.

Kraliyet Kalesi (Zamek Krolewski); 13. Yüzyıldan kalma olan bir yapıdır. Bir zamanlar Polonya’nın resmi mekanı olarak kullanılmıştır. Kraliyet Yolu; Lazienki Parkı’na giden yol üzerinde bulunur ve uzunluğu 4 kilometredir. Varşova Ulusal Müzesi; ülkenin en önemli müzelerinden biridir ve içinde antik dönemlerden bu yana eşyalar ve eserler bulunur.

 

Yorum Yap

Giri to post comment.

Copyright © 2017 Yeni Gezi · · yenigezi