Venedik Gezi Rehberi

Yüzlerce kanal ve köprü üzerine kurulmuş olan Venedik’te ulaşım vaporetto adı verilen deniz taksileri ile sağlanmaktadır. 400 köprüsü ve 117 adası ile İtalya turlarının vazgeçilmez duraklarından biridir. Kanallar Şehri, Sular Şehri ve dünyaca ünlü maskeleriyle de Maskelerin Şehri olarak da anılmaktadır.

Karnavalları, kanalları, birbirinden ünlü tarihi yapıları ve gondolları ile ünlü olan Venedik, Rönesans Dönemi’nde de çok büyük bir rol oynayarak pek çok sanatçıyı ağırlamıştır. Pek çok tarihi eseri ise UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır.

Venedik Gezi Rehberi

Görülmesi Gereken Yerler

Dükler Sarayı; 9. Yüzyılda inşa edilmiştir ve Venedik Cumhuriyeti’nin yönetim merkezi olmuştur. San Marco Meydanı; Venedik’in en ünlü meydanı olmakla birlikte, geçmişi 800’lü yıllara kadar dayanmaktadır. San Marco Bazilikası ise Venedik’in en ünlü kilisesidir ve 5 kubbeye sahiptir. Canal Grande; S harfi şeklinde kıvrılarak Venedik’in tarihi kısımlarından geçen 3800 metre ve 5 metre derinliğinde olan bir kanaldır. Ca’ d’Oro; kanal üzerinde bulunur ve ismi Altın Ev anlamına gelmektedir. Santa Maria della Salute kilisesi ise büyük kanal üzerinde yer alan Venedik’in en güzel kiliselerinden biridir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2017 Yeni Gezi · · yenigezi