Washington Gezi Rehberi

ABD’nin başkenti olan Washington; küreselleşmenin merkezi olmakla birlikte; sanat galerilerine, dünyanın en iyi restoranlarının en iyi şubelerine, stadyumlara, büyük tiyatrolara ve her sene binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.

National Mall denilen Potomac Nehri kıyısında uzanan kültürel değere sahip olan tarihi ve idari binalar, 8 kilometrelik alana yayılmış olan bir bölgede bulunuyor. Birçok sayıda müzeyi de barındıran Washington; Amerika’nın temel taşlarını oluşturan en gelişmiş yapılara sahip.

Washington Gezi Rehberi

Görülmesi Gereken Yerler

Washington Ulusal Katedrali; en büyük kiliselerden biridir. Orta Çağ bahçesi içerisinde yer alan katedralin yapımı sırasında birçok mason ve heykeltıraş görev almıştır. Beyaz Saray; 132 odadan oluşan ve 6 hektar büyüklüğünde bir kompleksin içinde yer alır. 1800 yılında tamamlanmakla birlikte birçok Birleşik Devletlerinin başkanlarına da ev sahipliği yapmıştır.

Washington Anıtı; 1840’lı yılların başında tasarlanan 169 metrenin biraz üzerinde olan uzunluğuyla göz kamaştırır. Amerikan Ulusal Tarih Müzesi; teknoloji müzesi adı ile kurulmuştur ve Bağımsızlık Savaşı’ndan günümüze kadar olan Amerikan tarihini ve kültürünü anlatan eserler içerir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2017 Yeni Gezi · · yenigezi