Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü

Türkiye’nin Maldivleri lakabı ile bilinen Salda Gölü özellikle son yıllarda resmen ziyaretçi akımına uğramaktadır. Bölgenin yerlileri tarafından “Saldivler” olarak bahsedilen alan, Burdur’un Yeşilova ilçesinde yer almaktadır. 44 kilometre yüz ölçümüne sahip olan Salda Gölü toplamda ölçülebilen 185 metrelik derinliğe sahip olduğu için ülkemizdeki en derin göl olarak da bilinmektedir.

Çevresinde pek çok köy bulunan Salda Gölü, bembeyaz kumları ve açık mavi- turkuaz denizi ile adeta Maldivler gibi görünüyor. Bu nedenle son yıllarda özellikle de yerli turist akımına uğrayan Salda Gölü, ülkemizdeki en güzel tabiat harikalarından biri olarak biliniyor.

Hem sakin hem de doğa ile iç içe bir tatil isteyenler için ilk tercih olan Salda Gölü, yeşil alanlarıyla da dikkat çekmektedir. Yeşil ve mavinin harika uyumunun tam ortasında bulunan bembeyaz kumlar da alanın daha da güzelleşmesini sağlamaktadır. Yani Salda Gölü’nde kötü olan hiçbir şeyin olmadığını söyleyebiliriz. Hatta Türkiye’de mutlaka gidilmesi gereken yerlerin en başında Salda Gölü gelmektedir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2018 Yeni Gezi · · yenigezi